Техніка

Повернення податків провокує катастрофу з якістю пального, - думка

Повернення податків провокує катастрофу з якістю пального, - думка

За два місяці, які минули з моменту відновлення ставок ПДВ та акцизу, пальне на українських АЗС здорожчало більш ніж на 8 грн./літр. Які це буде мати наслідки для економіки, інфляції та гаманців громадян, стане відомо ближчим часом, оскільки підвищення має певну інерцію.

Про це повідомляє Інститут споживчих експертиз.

«А от про що можна сказати абсолютно точно вже зараз – настав зоряний час для бодяжників пального. Податки вони не платять, тому одномоментно вони почали заробляти на літрі на 8 гривень більше. Чимало автолюбителів помітили, що ціна на багатьох АЗС, особливо в регіонах, менша, ніж у гуртових трейдерів. Це явна ознака того, що ріка контрафакту починає виходити з берегів», – йдеться у повідомленні.

Експерти Інституту прогнозують збільшення обігу «тіньового» пального, оскільки дохідність фальсифікування значно виросла.

«Крім того, повернення податків, і відповідно збільшення вартості пального в роздрібі, буквально штовхають споживачів до торгівців неякісним бензином. Все ж різниця в декілька гривень на літрі є серйозним аргументом для багатьох водіїв, особливо в нинішні важкі часи. Але експерти застерігають від сумнівної економії, бо вона неминуче призведе до фінансової халепи з ремонтом», – також зазначає джерело.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що внаслідок повернення довоєнного оподаткування ціни на пальне зросли з 33 до 51 грн/л.