Техніка

Посівні комплекси можуть стати вигідною альтернативою сівалкам цієї весни

Посівні комплекси можуть стати вигідною альтернативою сівалкам цієї весни

Зміщення термінів збирання врожаю восени 2022 року призвели до умов, коли рішення щодо підготовки ґрунту навесні більше нагадують «тушіння пожеж» і вимагатимуть висіву по великому фону пожнивних решток, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, головним завданням українських аграріїв зараз є перевірка: чи сівалка здатна провести якісний висів по наявному фону? Якщо ні, то чи можна дообладнати сівалку або скористатися послугами компанії, що зможе виконати сівбу із зазначеними показниками якості. Крім того, треба мати відповідь на питання, чи треба готувати ґрунт до сівби.

«Це важливо, адже лише думка про ту кількість дискових агрегатів, що вийдуть на поля України цієї весни, викликає «глибоке занепокоєння» подальшим впливом на стан ґрунту з усіма потенційними ризиками – пересушення, утворення кірки та ущільнення нижчих горизонтів, ерозії тощо», – йдеться у повідомленні. 

Як альтернативу варто розглянути можливість висіву культур із застосуванням посівних комплексів, наприклад Pöttinger Terrasem, здатних до одночасного проведення операцій з підготовки ґрунту, внесення добрив і висіву. Такі комплекси здатні якісно висіяти практично всі сільськогосподарські культури, окрім кукурудзи та цукрових буряків.

«Кожна сівалка, що виходитиме в поля цієї весни, має бути готова на 100%. Від готовності сівалки до якісного висіву, зокрема, рівномірного розміщення зерен в рядку і чіткого дотримання глибини висіву по всій площі посіву, будуть залежати, як би це пафосно не звучало, проте практично всі надії на майбутній урожай. З тим елементарні речі, такі як перевірка з’єднань, фітингів і насіннєпроводів, рухомих і нерухомих компонентів, висівних дисків та сошників, зношеності окремих деталей на кшталт пружин і підбір талько-графітової суміші, можуть суттєво покращити якість висіву», – йдеться в статті.

Також важливо окремо перевірити швидкість висіву. За оптимальних умов висів має відбуватися в прогрітий ґрунт, не перевищуючи оптимальної швидкості сівби кожної окремо взятої сівалки й культури. Агрегати, обладнанні механізмами точного та швидкісного висіву сприятимуть збільшенню швидкості під час сівби, в той час збільшення швидкості на агрегатах у своїй «базовій комплектації» зазвичай спричинює погіршення показників якості висіву та суттєво (до 70%) зменшує потенціал урожайності.

За високих швидкостей, особливо за великого фону пожнивних решток чи неякісної підготовки ґрунту (наявні грудки і нерівності на полі), сівалці важко витримати однакову глибину загортання насіння, вимагаючи збільшення притискного зусилля, що може спричинити ущільнення бокових стінок і пов’язаних із цим проблем розвитку кореневої системи, доступу до вологи й поживних речовин ґрунту.

Нагадаємо, посівні комплекси PÖTTINGER придбали аграрії Сумщини і Тернопільщини.