Підживлення просапних культур аплікатором підвищує їх маржинальність
Для підживлення просапних культур усе частіше застосовують рідкі добрива, які вносять аплікаторами. Завдяки їх високій продуктивності підживлення виконується в найкоротші терміни.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Розглянемо аплікатори FAST. Вони є досить популярними серед вітчизняних агрохолдингів і господарств із великим земельним банком. Компанія пропонує дві моделі з транспортною шириною 3,4 м – із баком на 7 тис. і 10 тис. літрів. Для другого варіанту встановлюються спарені колеса або гусеничний хід, бо максимальна вага завантаженого агрегату становить близько 21 т», – зазначають у статті.
Модель є в комплектації з ISOBUS-контролером, через який можна приєднуватися до монітора трактора, і вже з нього керувати нормою виливу, вимкненням секцій та іншими параметрами. В межах одного поля можна одночасно працювати з п’ятьма різними нормами.
«Норма виливу може бути в межах від 10 до 1000 л/га. Для внесення аміачної води виробник пропонує спеціальні долота, що здатні розміщувати добрива на глибині до 15 см. А два гідроциліндри постійно притискають штанги і забезпечують постійну глибину внесення добрив», – додають у статті.
Разом з тим відзначають, що притискне зусилля на сошник становить 300 кг, з довантаженням 350-400 кг. Тож агрегат здатен без жодних труднощів працювати на полях, що обробляються за системою no-till aбо strip-till.
Нагадаємо, Mastek випустив аплікатор рідких органічних добрив. Раніше повідомлялося, ФГ «Зозуля» укомплектовує сівалки аплікаторами для внесення стартових добрив.