Техніка

Перші три агропідприємства отримали компенсацію за вітчизняну техніку

Перші три агропідприємства отримали компенсацію за вітчизняну техніку

Перші три агропідприємства отримали 25% компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання українських виробників. Загальна сума компенсації –  220 тис. грн. 

Про це повідомляє пресслужба Кабінету міністрів.

Зазначається, що перші три агропідприємства, які отримали компенсацію, працюють в Дніпропетровській, Тернопільській та Черкаській областях. Загальна вартість придбаної ними сільгосптехніки – 880 тис.грн. 

«Програма часткової компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробництва – одна зі складових підтримки локального виробника в рамках політики «Зроблено в Україні». Завдяки цьому аграрії змогли з меншими витратами придбати більш сучасну техніку і підвищити свою продуктивність та конкурентоздатність на ринку. І що важливо, такими кроками ми сприяємо зростанню попиту на українську сільгосптехніку та прагнемо стимулювати збільшення обсягів її виробництва. Цей ефект ми бачили у попередні роки дії програми. Цьогоріч на компенсації за купівлю української сільгосптехніки ми заклали в бюджет 1 млрд грн», – зазначила Юлія Свириденко, перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки.

Пояснюється, що для отримання 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. 

На сьогодні до Переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено 6 691 номенклатурну позицію техніки та обладнання 64 українських виробників. 

Перелік постійно оновлюється відповідно до заявок, які надходять до міністерства. Участь в програмі бере 31 банк.

Читайте також: Ще 20 виробників техніки внесли в перелік, за яким виплачують компенсацію