Найефективніше вносити добрива під час сівби
Сьогодні чимало українських фермерів уже працюють без масштабного внесення мінеральних добрив, або ж вносять їх у мінімальних нормах (100 кг/га). Та в разі обмеженого бюджету ефективнішим рішенням буде внесення добрив у рядок під час висіву в нормі 50-100 кг/га, бо більша частина діючої речовини потрапить саме туди, куди слід, і буде використана для якісного стартового розвитку сходів.
Про це зауважує журнал The Ukrainian Farmer.
Для цього можна використовувати різні види добрив, орієнтуючись передусім на їх швидку розчинність, а також наявність азоту й фосфору. Втім, у крайньому разі підійде і звичайна аміачна селітра. Натомість такі доволі складнорозчинні види гранульованих добрив, як вітчизняна нітро-амофоска не зовсім придатна, надто ж якщо йдеться про регіон із нестійким зволоженням.
«За можливості варто переобладнати саму схему внесення стартових добрив, щоб їх закладати не збоку від насінини, а безпосередньо під нею – на глибині 3-6 см. Завдяки цьому коренева система сходів розвиватиметься вниз – до насичених вологою і поживними речовинами шарів ґрунту. Звісно ж найкращим рішенням буде застосування рідких припосівних добрив, надто ж у посушливих регіонах», – радить видання.
Раніше ми повідомляли, диференційоване внесення добрив заощадило $8/га.