Техніка

Кормозбиральні комбайни BiG X заготовляють і трави, і кукурудзяний силос

Кормозбиральний комбайн KRONE BiG X

Під час заготівлі силосу чи трав необхідно приділити належну увагу подрібненню рослинної маси. Адже якісне виконання цього процесу є запорукою ефективного приготування кормів.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Окрім кількості ножів і ширини подрібнювального барабана кормозбирального комбайну важливо забезпечити проходження певної товщини рослинної маси. Компанія KRONE пропонує для BiG X 480, 530, 580 і 630 подрібнювальний адаптований барабан завширшки 630 мм, щоб забезпечити високу якість подрібнення на рівні великих моделей кормозбиральних комбайнів із барабанами завширшки 800 мм.

На всіх моделях барабанів ножі встановлено у два ряди. Кожен ряд має нахил у різні боки (V-подібне розташування), кут нахилу становить 11° до протирізальної пластини. Так забезпечується постійний процес різання та сталий потік рослинної маси. До того ж зменшується потрібна потужність для подрібнення й протягування, обертання барабана лишається плавним.

Подрібнювальні барабани кормозбиральних комбайнів BiG X можуть бути оснащені як ножами для трав, так і для кукурудзи. Поздовжні отвори дозволяють робити точне регулювання протирізальної пластини, що гарантує безпеку в разі контакту з твердими сторонніми предметами й запобігає ламанню ножів. Ножі закріплено до подрібнювального барабана всього трьома болтами із шестигранною головкою. Кожен ніж захищено зверху металевою пластиною, що є частиною барабана. Це надає додаткової міцності й жорсткості кріпленню. Щоб досягти високої якості подрібнення, відстань між ножем і протирізальною пластиною можна швидко змінити. Це робиться за допомогою ексцентрика.

Розташування та конструкція кріплення ножів до барабана забезпечують велику кількість місця для рослинної маси між ножами. Відповідно, збільшується пропускна здатність і плавність ходу барабана, особливо за великої довжини різання.

Нагадаємо, собівартість виробництва біогазу суттєво знижується з подрібнювальним барабаном Біогаз від KRONE.