Техніка

Інвестиції у біогазові установки дадуть українським аграріям додатковий дохід, – думка

Інвестиції у біогазові установки дадуть українським аграріям додатковий дохід, – думка

Інвестиції у біогазові установки нададуть агропідприємствам енергетичну незалежність та додатковий дохід.

Таку думку висловив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дмитро Кохан, повідомляє пресслужба ВАР.

Відтак, ВАР разом із Біоенергетичною асоціацією України розпочали проєкт з поширення знань та досвіду з виробництва біометану та вирощування енергетичних рослин. Відходи агровиробництва дають можливість створити найпростішу та найефективнішу додану вартість, яку можуть освоїти навіть середні фермери.

«ВАР розуміє наскільки сьогодні важливо фермерам мати знання й перейняти практичний досвід у виробництві біогазу від експертів цієї галузі», – зазначив Дмитро Кохан.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні, основними виробниками сировини для виробництва біогазу є аграрії.

Все, що раніше вважалось відходами, сьогодні може бути відходами для енергетичної безпеки та заробітку. Як показав військовий досвід, під час перебоїв електропостачання в громадах, де працювали біогазові установки, перебоїв не було. Розширення їх мереж дозволить країні отримати енергетичну децентралізацію та незалежність.

Зі слів заступника керівника Головного управління експертно-аналітичного забезпечення Директорату з питань економічної політики Офісу Президента Юрія Шафаренко, біометан, який виробляється з органічних відходів, за своїми фізико-хімічними властивостями повністю відповідає нормам природного газу і може додаватись в українську газотранспортну мережу.

Потенціал виробництва біометану в Україні на сьогодні складає 21 млрд м3/рік. Якщо додати сюди потенціал виробництва енергетичних рослин та їх переробки у біогаз, то це додатково 20 млрд м3/рік. Ці обсяги повністю задовольняють потреби України в газі та дозволяють, навіть, його експортувати» – наголосив Шафаренко.

Приріст біоенергетичної генерації в Україні складає 11% на рік. З 2010 року по 2020-ий цей показник зріс втричі. У 2020 році вже було заміщено 5,2 млрд м3 природного газу.

Нагадаємо, в Україні цьогоріч побудують завод із виробництва біогазу.