Техніка

Година простою комбайну коштує близько $325, - дослідження

Для того, щоб підвищити продуктивність збирання кукурудзи та водночас мінімізувати втрати, необхідно заздалегідь подбати про належний технічний стан комбайнів, їх правильне налаштування, та забезпечити достатню продуктивність сушарки.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

«У США вчені підрахували, що година простою комбайна коштує $300-325, до того ж ця цифра може зрости до $900/день, якщо через затримку не вдасться зробити обробіток ґрунту або завершити збирання до снігопадів. В Україні вартість затримки збирання не набагато нижча за американську», – відзначає видання.

Зазвичай до збирання кукурудзи українські аграрії окремо не готуються, бо техніка вже відпрацювала на попередніх культурах. У цьому разі основну увагу варто приділити стану й налаштуванню кукурудзяних жаток.

«Ураховуючи, що до цього комбайн та інші машини вже зібрали близько половини площ, можливо знадобиться швидкий огляд і заміна зношених деталей. Окрім збиральної техніки слід подбати про сушіння – недостатня потужність сушарки може обмежити загальну продуктивність збирання», – радить видання.

Раніше повідомлялося, як налаштувати обмолот, щоб уникнути пошкодження зерна.