Техніка

Фінські фермери мають проблеми з GPS біля кордону з росією

Фінські фермери мають проблеми з GPS біля кордону з росією
Необроблені смуги на полях фінського фермера внаслідок збоїв у роботі GPS біля кордону з росією

Фермери на східному кордоні Фінляндії мають проблеми, тому що трактори втрачають позиціонування за GPS та залишають необроблені смуги на полях. Щоб цього уникнути, фермери змушені переходити на платні послуги позиціонування, наприклад RTK.

Про це повідомляє Yle.

Фермер Карі Пеконен, який обробляє свої поля в Паріккалі, приблизно за 10 км від державного кордону між Фінляндією та росією, засмучений цією проблемою. Наприклад, на полі площею 10 га залишилася необроблені смуги.

«Особливо це важливо в органічному землеробстві. Якщо на полі є необроблені місця, там будуть рости бур’яни. Коли бур’яни розмножаться, будуть втрати врожаю», – каже Пеконен.

Антті Армінен, виконавчий директор Федерації виробників сільськогосподарської та лісової продукції MTK Південно-Східної Фінляндії, говорить, що скарги на проблеми з супутниковим позиціонуванням надходять з різних частин Південної Карелії.

«Цієї весни були великі проблеми із супутниковим позиціонуванням», — підкреслює Антті Армінен.

Армінен зіткнувся з труднощами супутникового позиціонування в Лаппеенранті також на своїй власній фермі, яка розташована приблизно за 10 км від східного кордону.

«Ходова лінія трактора, яка повинна залишатися в межах приблизно 10 см, може подекуди відхилятися на 2 метра», – описує Армінен.

За словами Карі Пеконена, проблеми із супутниковим позиціонуванням GPS почалися влітку 2022 року після вторгнення росії в Україну. У поточному році проблеми ще більше зросли.

Через проблеми з безкоштовним супутниковим позиціонуванням GPS на східному кордоні та частково в глибині країни аграрії змушені вдаватися до послуг платних систем керування сільгосптехнікою в полі. Це, наприклад, RTK-позиціонування, яке для визначення місцезнаходження, крім супутників, використовує наземні базові станції.

«Тут це добре спрацювало», – каже Карі Пеконен.

Читайте також:Через магнітні бурі фермери перервали посівну