Техніка

Auga Group презентує перший у світі електричний трактор, що працює на біометані

Гібридний трактор Auga M1

Група компаній Auga, один з найбільших інтегрованих виробник органічних продуктів харчування, розробила перший у світі гібридний трактор з електричним приводом, що працює на біометані.

Про це повідомляє agrartechnikonline.de.

За словами генерального директора Auga Group Кейстута Юшчус, технологія, розроблена в Литві, допоможе створити модель виробництва продуктів харчування, що не завдає шкоди природі:

«Коли ми вперше підрахували наші викиди три роки тому, то виявили, що близько 30% з них припадають на використання викопного палива на фермах. Рішень, як це змінити, просто не було. Ось чому ми взяли на себе провідну роль в розробці технологій, які дозволять нам створити новий стандарт сталого сільського господарства й різко скоротити забруднення на всьому виробничо-збутової ланцюжку продуктів харчування. Перший результат цієї роботи – електричний трактор, що працює на біометані».  

Зазначають, що двигун внутрішнього згоряння працює на біометані, виробляє енергію та передає її до електродвигунів, що приводять в рух колеса. Запатентована конструкція компанії дозволяє трактору вміщати великі балони з біометаном.

За нормальної роботи, що не вимагає великої потужності, трактор зберігає вироблений запас енергії в акумуляторах. Така система не витрачає даремно енергію за низьких навантажень, використовує відносно невеликий, але ефективний двигун, що за необхідності може видавати високу потужність. З такими рішеннями трактор може працювати до 12 год.

Нагадаємо, в Туреччині розробили повністю електричний трактор.