Овочі-Ягоди-Сад

Зменшена або підвищена вологість ґрунту веде до втрат урожайності та якості плодів

Зменшена або підвищена вологість ґрунту веде до втрат урожайності та якості плодів

Результати багаторічних досліджень свідчать, що найбільша ефективність локальних поливів забезпечується на чітко визначених верхньому та нижньому порогах зволоження локального обсягу грунту.

Про це йдеться в статті професора Миколаївського національного аграрного університету Івана Шевченка в журналі «Садівництво по-українськи».

«Зменшення вологості грунту або його підвищення за встановлені межі, ведуть до збільшення витрат води, меншої урожайності насаджень, погіршує якість та товарність плодів та ягід», – пише він.

Підвищення нижнього порогу оптимального зволоження активного шару грунту з 60% НВ (найменша вологоємність) до 70% НВ збільшує витрати води майже на 42% при цьому врожайність зростає тільки на 38% порівняно з контролем.

Скорочення витрат поливної води, енергії та коштів часто досягається застосуванням диференційованого режиму зрошення насаджень: вологість грунту у фазу «ріст пагонів» та квітування підтримується на рівні 100-80% НВ, у фазу «ріст ягід» – 100-70% НВ, протягом періоду достигання урожаю – 100-65% НВ.

Читайте також: Полив виноградника підвищує врожайність до 47%