Овочі-Ягоди-Сад

Затінювальну сітку краще кріпити поверх тепличної плівки

Затінювальну сітку краще кріпити поверх тепличної плівки

Тепличну сітку найкраще використовувати для зовнішнього покриття. Ефект буде помітний саме завдяки зовнішньому затіненню, оскільки внутрішнє накриття (встановлення сітки на рівні шпалери) не перешкоджає проникненню тепла, що не дає змогу знизити температуру.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Таке покриття ідеальне для плівкових теплиць, оскільки додатково буде захищати від опадів у вигляді граду й дощу. В осінньо-зимові сезони й похмурі дні, коли спостерігається дефіцит світла і тепла, завдяки зовнішньому розміщенню сітку можна легко зняти», – зауважується у статті. 

Затінювальну сітку натягують на дах теплиці поверх основного покриття. На краях встановлюють натяжні кліпси, до яких в економваріанті кріплять натяжний вантаж. Це можуть бути 5-літрові баклажки з водою, у капітальному варіанті кліпси шурупами прикручують до низу теплиці. 

«Для накриття рослин у відкритому ґрунті слід установити спочатку опорну конструкцію або каркас. Його роблять із балок, труб, арматури чи інших підручних матеріалів. Відстань між стійками має бути 3 м, – радить видання. –  Висота конструкції залежить від зросту людини, що доглядає за ділянкою, а також від рослин, які вирощують. Стійки з’єднують тим же матеріалом, з якого вони зроблені. В економваріанті можна по верху натягти мотузку діаметром 3,0 мм. Далі сітку натягують поверх конструкції, а краї кріплять спеціальними пластиковими кліпсами, через які натягують мотузку або трос. Найголовніше — надійно закріпити опорні елементи конструкції». 

Падіння самої сітки не становитиме великої проблеми, адже вона вкрай легка, а ось падіння стійок може заподіяти шкоду рослинам. Також не варто побоюватися вітру: завдяки своїй пористості сітка не створює сильну парусність.

Читайте також: Затінювальні сітки підвищують врожайність та товарність овочів