Овочі-Ягоди-Сад

За правильного формування крони фундука можна отримати майже вдвічі більший урожай

За правильного формування крони фундука можна отримати майже вдвічі більший урожай

Рослини фундука слід обов’язково формувати – у вигляді куща або дерева, а потім підтримувати обраний тип крони за допомогою обрізування.

За правильного формування рослин урожай на плантації зростає майже удвічі порівняно з обсягами плодоношення на недоглянутих кронах.

Після садіння саджанці обрізають. Якщо формують кущ, то надземну частину саджанця вкорочують на третину – це сприятиме росту нових пагонів.

Якщо планується штамбова культура (деревоподібна форма), то на висоті до 60 см з майбутнього штамба видаляють усі бічні гілочки. Обростаючу деревину, яка розташовується вище, вкорочують на третину довжини. Центральний провідник укорочують на висоті 50 см над найвищою бічною гілкою. Рослинам поступово формують крону-чашу, на це знадобиться 3-4 роки.

Обрізування полягає у просвітленні крони, його виконують навесні після цвітіння,  найкраще у квітні. У штамбових формувань доведеться щороку видаляти кореневу парость. Для цього застосовують механічні засоби або контактні фунгіциди.

Раз на 20 років сад зі штамбовими формуваннями омолоджують. Одним із способів є зрізання старих рослин і формування з кореневої парості нових дерев або кущів. Роблять це так само, як і в щойно закладеному саду. Для омолодження рослини слід зрізати якнайнижче, бажано при самій землі.

Омолодити насадження можна й за допомогою сильного обрізання скелетних гілок – так, щоб зі сплячих бруньок нижче місця зрізу виросло багато гілок молодої деревини. Наприкінці липня – на початку серпня або навесні наступного року частину цих гілок вирізають, а решту вкорочують до 10 см. Дрібні короткі пагони не обрізають.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!