За кілька років Україна може пережити бум жимолості
Жимолость відома переважно як декоративний чагарник. Хоча вона має їстівні ягоди ‒ справжнє джерело вітамінів і мікроелементів, зокрема, селену.
Фермери лише починають придивлятися до жимолості. Органічна садиба «Екородина» пішла на експеримент і засадила 3-5-річними кущами жимолості 20 соток.
«Якщо все вдасться, це буде стартова ділянка для майбутньої великої плантації», ‒ ділиться планами Олександ Кирей, власник «Екородини» на сторінках журналу «Плантатор».
«Ягода жимолості цікава як за формою, так і за смаком. Проте до її смакових властивостей слід звикнути», ‒ вважає він.
На думку Олександра Кирея, жимолость може спіткати такий самий бум, як і лохину, але не раніше, ніж через 5-7 років: призвичаїтися треба як фермерам, так і споживачам.
«Промислових плантацій, наскільки мені відомо, в нашій країні поки що немає», ‒ каже Олександр Кирей.
Жимолость повноцінно плодоносить на третій рік після посадки. Вона достигає першою серед усіх відомих ягід, навіть раніше за полуницю ‒ за сприятливих погодних умов ягоди жимолості можна починати збирати вже у квітні.
Врожайність ягоди щорічно поступово збільшується мірою росту й становить 1,5-3 кг із куща та більше. Єдиний недолік ‒ жимолость погано зберігається, тому її слід швидко реалізовувати або пускати на переробку.
Цього року на початку сезону оптові ціни на жимолость стартували від 150 грн./кг. Наразі органічні ягоди жимолості продаються за 350 грн.
Додати коментар