Як запобігти розвитку хвороб коренеплодів цукрових буряків
Найпоширенішими хворобами коренеплодів цукрових буряків є звичайна та пояскова парші, а також фузаріозна і хвостова гнилі.
Звичайна парша на посівах цукрових буряків торік проявилася дещо сильніше, ніж у 2016 році. Кількість уражених коренеплодів у середньому становила 5%.
Найінтенсивніше ця хвороба проявилася в Тернопільській (6%), Волинській (10) і Житомирській (5%) областях.
Пояскова парша була найпоширенішою в зоні Полісся в господарствах Волинської (10%), Житомирської (5) і Рівненської (3%) областей.
Фузаріозна гниль виявилася на рівні попереднього року – 3%. Інтенсивніше хвороба проявилась у Волинській (9%), Житомирській (7) і Полтавській (5%) областях.
Хвостову гниль спостерігали майже в усіх бурякосійних господарствах, кількість уражених коренеплодів становила 2,4%. Найбільший розвиток хвороби виявлено у Хмельницькій (6%) та Волинській (5%) областях.
Некроз судинно-волокнистих пучків розвивався на рівні попереднього року й охопив 1,2% уражених коренеплодів.
Для запобігання поширенню розвитку хвороб коренеплодів насамперед потрібно дотримуватись агротехніки вирощування культури, не допускати частого повернення буряків на те саме місце та забезпечити рослини необхідними елементами живлення.
Крім цього, цукрові буряки слід висівати по кращих попередниках і передпопередниках рекомендованими для кожної ґрунтовокліматичної зони гібридами.
Додати коментар