Овочі-Ягоди-Сад

Як замінити багаторічні рукави на винограднику

Як замінити багаторічні рукави на винограднику

В умовах промислового виноградарства України термін продуктивної експлуатації багаторічних органів куща коливається у межах 6-10 років.

Заміна багаторічних рукавів не проблемна й не знижує продуктивність насаджень, якщо приземні формування кущів (віялові, довгорукавні тощо) укривати на зиму.

Сигналом до заміни того чи іншого рукава є послаблення росту пагонів на його кінці, інколи – їх пожовтіння, а головне – утворення потужної парості знизу штамба.

На кущах, які омолоджують, лишають кращі пагони, що повиростали зі сплячих бруньок нижньої частини штамба. Навесні наступного року їх обрізають на сучки з 2-3 вічками.

Якщо стан багаторукавного куща задовільний, старий рукав навесні можна не видаляти й протягом сезону отримати певний урожай.

Восени або навесні наступного року старий рукав видаляють, а із пагонів, що виросли на сучку, створюють нові рукави, зазвичай 1-2.

Інколи постійні рукави приземних, середньо- та короткорукавних формувань створюють із сильнорослих пагонів парості. Для цього протягом сезону їх кількість на кущах нормують до необхідної. Навесні  залишені пагони обрізають на довжину рукавів.

З пагонів, що виросли із верхніх вічок нового рукава, формують плодові ланки, а ті, що розташовані на рукаві нижче, виламують.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!