Овочі-Ягоди-Сад

Як захистити виноградник від хвороб багаторічної деревини

Як захистити виноградник від хвороб багаторічної деревини

Уражені ескою, еутипозом та чорною плямистістю виноградники дають менший урожай значно нижчої якості.

Ці грибні хвороби багаторічної деревини пошкоджують штамби, рукави, ріжки та плодові ланки рослин винограду всіх сортів та на плантаціях різного віку.

Це суттєво впливає на агробіологічні показники: середню кількість вічок і розвинутих пагонів, середню довжину пагонів, об’єм приросту кущів, кількість закладених суцвіть, середню масу грона.

Українські вчені дослідили, що рослини винограду з ознаками хвороб багаторічної деревини у 1,3-1,7 раза зменшують продуктивність, у них суттєво знижується накопичення цукру в ягодах, а вміст кислоти збільшується.

Уражений виноградник не добирає 6-15% урожаю (залежно від віку плантації), собівартість продукції зростає на 7-11% й економічна ефективність виноградників значно падає.

Хвороби деревини потрапляють на виноградник із інфікованими саджанцями та з сусідніх уражених виноградників.

Тим часом системних фунгіцидів, які б лікували спричинені ескою та еутипозом хвороби деревини, не зареєстровано. В Україні для цього дозволено застосовувати лише контактні фунгіциди. Та збудники згаданих хвороб містяться в судинній системі рослин, і контактні фунгіциди на них зовсім не діють.

Для зменшення шкідливості хвороб багаторічної деревини слід застосовувати засоби, що здатні гальмувати розвиток збудника так, аби хвороба перебігала латентно.

Оскільки візуальні симптоми хвороб судинної системи проявляються під впливом стресу та низького агрофону, альтернативою хімічному захисту можуть стати засоби, що здатні регулювати ґрунтові процеси так, аби оптимізувати умови існування рослин. Це підвищить стійкість рослин до біотичного й абіотичного стресів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!