Як захистити капусту від ріпного і капустяного білана
Серед шкідників, які загрожують урожаю капусти в Україні, досить поширеними є ріпний і капустяний білан.
Метелик ріпного білана має білий колір із чорними крапками на кутах крил, гусінь – зелена.Вона зустрічається до глибокої осені, обгризає листки, часто забирається до головки.
Проти нього застосовують інсектициди Децис Профі, Баргузин, Ф’юрі, Фітоверм, біопрепарати Лепідоцид, Бітоксибацилін (БТБ), Бікол або ентомофага трихограму.
Гусінь капустяного білана схожа на гусінь білана ріпного. Лялечки цього шкідника зимують прикріпленими до субстрату за допомогою павутинного пояску на стовбурах дерев, сухих стеблах, у чагарниках, будівлях тощо.
У квітні починають вилітати метелики. Самиці відкладають яйця групами по 12-30 штук, частіше – на нижній бік листків капусти та інших капустяних. Через 7-10 діб виходить гусінь, яка до 4-го віку тримається групами й скелетує листки.
З 4-5 віку переходить на верхній бік листків, вгризається до головок, сильно об’їдає листя, залишаючи тільки товсті жилки. Розвиток гусені триває 17-30 діб. Заляльковуються поблизу своїх пошкоджених рослин. Через 10-17 діб вилітають метелики другого покоління.
В Україні розвивається 2–3 покоління. У холодні й дощові роки частина лялечок літнього покоління може впадати в діапаузу до весни наступного року.
Проти цього шкідника можна використовувати ті самі препарати, що й проти ріпного білана, але найбільш популярним є Енжіо.
Додати коментар