Овочі-Ягоди-Сад

Як відбирають лозу для прогнозу врожаю

Як відбирають лозу для прогнозу врожаю

Лозу винограду для аналізу та прогнозування врожаю вибирають з 10 кущів, розташованих на однорідній ділянці діагонально.

Про це співробітники ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова» Національної академії аграрних наук України Андрій Штірбу, Олексій Олефір та Наталія Сівак пишуть у статті в журналі «Садівництво по-українськи».

«Застосовуючи той чи інший метод, необхідно дотримуватися вимог відбору лоз для аналізу. З однорідної за ґрунтовими умовами ділянки слід відбирати не менше десяти пагонів з десяти кущів, розташованих діагонально», – пояснюють дослідники.

У морозний час зразки вони радять витримувати протягом доби у приміщенні з температурою 0…4 °С, після чого їх можна переносити в опалювальне приміщення. 

Під час аналізу лоз визначають пошкодження вічок за візуальними ознаками. Аналіз ембріональної родючості бруньок проводять з 1 по 5 вічко на 20 однорічних пагонах під мікроскопом МБС. На підставі даних розраховують відсоток пошкодження вічок, кількість ембріональних суцвіть на вічко, середню родючість зразка. 

Зазначають, що до початку зимового періоду ступінь пошкодження зимуючих вічок винограду низький, загибель центральних бруньок коливається в середньому від 2 до 14%. Пошкодження зимуючих вічок винограду мають як механічний (удари під час догляду за насадженнями та збирання врожаю), так й фітопатогенний характер (ураження чорною плямистістю, личинками ложнощитівкі).

Читайте також: Дослідники пояснили, що впливає на родючість винограду