Овочі-Ягоди-Сад

Як «Шустов» контролює популяцію гронової листовійки на виноградниках

Як «Шустов» контролює популяцію гронової листовійки на виноградниках

Виноградникам «Шустова», виробника коньяків та вина, найбільше шкодить гронова листовійка.

Захисні обробітки проти неї призначають на основі даних феромонного моніторингу (відлов метеликів-самців у пастки), пише журнал «Садівництво по-українськи».

Економічний поріг шкідливості на технічних сортах винограду – в середньому 20 метеликів на одну пастку на добу.

Гронова листовійка раніше розвивалася у трьох поколіннях та мала четверте факультативне. Нині, з потеплінням клімату, шкідник утворює чотири повних покоління.

Найшкідливішим є перше покоління листовійки, гусінь з якого знищує 25-35% квітів винограду. Гусінь із другого покоління пошкоджує до 5% зелених ягід, третього – 2% ягід, що дозрівають, провокує сіру гниль.

Популяцію шкідника на підприємстві контролюють за допомогою одного інсектицидного обробітку. Його виконують через 10-12 днів після початку льоту метеликів першого покоління.

Обробітки проти наступних поколінь гронової листовійки виконують лише там, де гусеницями першого покоління уражено понад 3-5% суцвіть та грон. Для захисту використовують інсектицидні препарати на основі 20% хлорантраніліпролу нормою 0,2 л/га; 10% біфентрину нормою 0,2 л/га; 15% тефлубензурону нормою 0,5 л/га; суміші з 7,5% феноксікарбу і 3% люфенурону нормою 0,5-1 л/га.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!