Як обрати ділянку під вирощування лохини
Найкращими для вирощування лохини є рівнинні ділянки з невеликими схилами, добре водо- та повітрозабезпечені, захищені від сильних вітрів.
Сильний вітер пошкоджує восковий наліт на ягодах, обтрушує плоди. Високі дерева в лісосмугах стримують течії повітря і створюють сприятливі умови для плантації в сильні морози.
Негативний вплив на вирощування лохини може мати перепад висот ділянки, відведеної під плантацію. У верхній частині схилу може бути тепліше, лохина добре плодоноситиме, натомість нижче розташовані рослини часто потерпають від весняних приморозків (передусім ранньо квітучі сорти).
Плантації, розташовані високо на схилі, потерпають від нестачі води та елементів живлення, тоді як у нижній частині виникає надлишок води. За таких умов важко зберегти оптимальну кислотність ґрунту, водозабезпеченість й унеможливити ерозію ґрунту.
Тим, хто зважився на вирощування лохини, слід пам’ятати, що на південних схилах раніше починається вегетація, рослини та квіти менше пошкоджуються весняними приморозками.
Вирощування лохини на північних схилах, і особливо пізніх сортів, має свої переваги. Але в прохолодні роки багато ягід може не достигнути до настання осінніх приморозків.
Вирощуванню лохини сприяє близьке розташування великих водойм, які пом’якшують несприятливі умови взимку, зменшують небезпеку пошкодження квіток весняними приморозками, а також є добрим джерелом води для зрошення плантації.
Найбільша небезпека пошкодження квіток мінусовими температурами спостерігається в улоговинах, де збирається холодне повітря.
Додати коментар