Виробники лохини майже не заробили цього сезону, – експерт
Попри високі ціни на лохину в 2020 лише деяким виробникам вдалося заробити, більшість навряд чи змогла отримати хоч мінімальний прибуток через втрати від весняних заморозків та інших катаклізмів, вважає Олександр Хорев, керівник проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».
Про це повідомляє «АПК-Інформ: овочі і фрукти».
Сезон реалізації лохини в господарствах України наближається до завершення, що тягне за собою стрімке скорочення пропозиції цієї ягоди на ринку. Характерною особливістю цьогорічного сезону лохини стало значне зміщення термінів початку реалізації і закінчення, що обумовлено холодною і затяжною весною.Більшість українських садівників нині пропонують до продажу залишкові партії лохини. Активний попит і скорочення пропозиції в сегменті дозволяють їм укладати угоди по 200-270 грн/кг ($ 7,19-9,70/кг), при цьому ціни на лохину утримувалися на досить високому рівні протягом усього сезону.
«Поточний розвиток ситуації на ринку лохини в Україні, коли при щорічному прирості площ виробники збирають нижчий урожай, ніж роком раніше, дуже важко вважати оптимальним. Навіть в тому випадку, коли поодинокі господарства змогли заробити при досить високому рівні цін на ягоду, більшість виробників лохини в поточному сезоні навряд чи змогли отримати хоч мінімальний прибуток» – прокоментував Олександр Хорєв.
На сьогоднішній день лохина в Україні коштує в середньому в 1,6 рази дорожче, ніж в кінці сезону минулого року. Більш високий рівень цін на лохину в Україні в порівнянні з минулим роком обумовлений затримкою сезону дозрівання ягоди в середньому на 7-10 днів. Також, ще одним важливим фактором такої цінової ситуації стали значні втрати, які понесли виробники даних ягід внаслідок весняних заморозків та інших природних катаклізмів.
Читайте також: При експорті продукції українські ягідники обирають стабільність замість одномоментного прибутку, – експертка