Овочі-Ягоди-Сад

Виноград у шпалерних рядах найбільш адаптований до умов Півдня

Виноград у шпалерних рядах найбільш адаптований до умов Півдня

Система ведення пагонів виноградного куща «кордон» не дозволяє отримувати високі врожаї, проте дає змогу механізувати процеси та не потребує зрошення.

Про це розповів Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарства Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» під час вебінару «Формування виноградного куща».

«Коли ми садимо виноградник в шпалерні ряди, то на займану площу виходить від 5 до 9 тис. м2 площі листків, на яку падає сонячне світло. Порівняно з іншими формуваннями це відносно низькоурожайний спосіб вирощування винограду», –  зазначає фахівець.

Разом з тим, він зауважує, що такий спосіб досить популярний, бо він дозволяє доглядати за кущами, проводити механізацію процесів по обробітку ґрунту, застосовувати засоби захисту винограду. Така система відзначається високою технологічністю, але найбільший її мінус в тому, що такі виноградники дозволяють отримувати потенційний урожай лише від 4 до 11 т винограду, залежно від сорту.

«Така система достатньо економна стосовно природного запасу вологи. Якщо ви посадите виноградник без зрошення по такій системі, він буде давати стабільний урожай і використовувати ресурси ґрунтової вологи. Тому ця система має найбільше поширенні в наших виноградниках, вона адаптована до місцевих умов Півдня України. Таке ведення звісно знижує продуктивність винограду, але в той же час дозволяє гарно використовувати лімітовані фактори вологозабезпечення території», –  додає Андрій Штірбу.

Читайте також: Виноградники на Одещині тримують утричі менше опадів, ніж у французькому Бордо