Врожай ранньої черешні можна захистити від шкідників органічними методами
Результати чотирирічних досліджень Інституту садівництва НААН показали, що біопрепарати ефективно обмежують розвиток і шкідливість вишневої мухи.
У захисті черешні від цього шкідника фахівці вивчали технічну ефективність біопрепаратів на основі азадірахтину (отримується із насіння дерева нім), концентрація робочого розчину 0,1, 0,2 і 0,3%; продукту ферментації ґрунтового актиноміцету Saccharopolyspora spinosa (спіносин А і Д), концентрація розчину 0,04 і 0,05%.
Ефективність спіносинів зростала за збільшення концентрації робочого розчину. Двократне обприскування саду черешні розчином спіносину у концентрації 0,03% було ефективним на 79,3±6,3%. За концентрації робочого розчину 0,04% ‒ на 86,8±4,1%. Зі збільшенням концентрації розчину до 0,05% інсектицидна дія спіносину підвищувалася до 92,4±4,3%.
Захисний ефект двократного обприскування саду 0,2% розчином азадірахтину в середньому за період досліджень становив 83,6±1,2%, а за концентрації робочого розчину 0,3% ‒ 85,2±4,2%.
Довідка
Вишнева муха завдає черешні основних втрат: личинки живляться м’якушем плодів і погіршують їх якість. Пошкоджені плоди загнивають під час транспортування й продажу, стають цілковито непридатними для переробки та споживання свіжими.
Додати коментар