Вміст сухих розчинних речовин у черешні під накриттям відчутно не змінюється
Система протидощового накриття не має виразного позитивного впливу на вміст сухих розчинних речовин у плодах черешні.
Такого висновку дійшли вчені Дослідно-селекційного інституту садівництва у Головусах (Чехія) в результаті своїх досліджень.
Виміряні значення за роками значно різнилися – результати дуже залежали від умов вирощування, які завдяки погоді щороку змінювалися.
У ранніх сортів черешні під накриттям вміст сухих розчинних речовин становив 12,3-17,8 градусів Brix. Найвища цукристість була зафіксована у сорту Аранка – 19,4 Brix.
Сорти черешні, що дозрівали пізніше, накопичили вищу цукристість порівняно з тими, що достигали раніше. У плодів черешні під накриттям цукристість коливалася у межах 13,2-19,1 Brix.
Найвищий уміст сухих розчинних речовин був зафіксований у сортів Горка, Регіна (обидва – по 19,1 Brix) та Юстина (18,8 Brix).
Довідка
Дослідно-селекційний інститут садівництва у Головусах кілька років оцінював насадження черешні, що вирощувалися під системою протидощового укриття. Досліджувалися 11 сортів, створених у Головусах, – Аранка, Амід, Ерлі Корвік, Горка, Яцинта, Юстина, Касандра, Кордія, Сандра, Тамара, Ванда, а також два сорти світової селекції – Бурлат і Регіна.
Додати коментар