Овочі-Ягоди-Сад

Вирощування динь після люцерни підвищує їх стійкість до фузаріозного в’янення

Вирощування динь після люцерни підвищує їх стійкість до фузаріозного в’янення

Для захисту динь від фузаріозного в’янення найбільш економічно вигідним методом є вирощування стійких сортів і гібридів.

Повертати культуру на попереднє місце слід не раніше ніж через 5-6 років.

Найкращим попередником є люцерна. Однією з умов стійкості баштанних культур до в’янення за вирощування їх після люцерни є те, що ґрунт після оранки цієї культури має кращу структуру, оптимальні умови аерації та інші якості. Все це сприятливо діє на розвиток рослин дині й підвищує їхню стійкість до хвороби.  

Часті, рівномірні, нетривалі поливи без надлишкового зволоження ґрунту одночасно з рихленням після кожного поливу сприятимуть меншому ураженню рослин.

Отриманню здорових рослин і хороших урожаїв сприяє посів динь на легких суглинках із глибоким заляганням ґрунтових вод, внесення мінеральних добрив і знищення рослинних решток.

Що стосується закритого ґрунту, то там варто своєчасно і якісно проводити дезінфекцію культиваційних приміщень після збирання врожаю плодів дині та після видалення рослинних решток.

Крім того, потрібне хімічне знезараження ґрунту, інвентарю та знарядь праці, глибоке перекопування ділянки. Відбирати насіння дині для сівби варто лише зі здорових плодів.

Проти збудника хвороби слід протруювати насіння динь або використовувати термічну дезінфекцію. З метою отримання якісного врожаю динь слід своєчасно збирати плоди.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!