Виноград виносить найбільше поживних елементів із ґрунту навесні та влітку
Виноград протягом вегетації нерівномірно поглинає поживні елементи. Найбільший їх виніс рослинами із ґрунту відбувається навесні і влітку, під час інтенсивного росту пагонів, листя, коренів і ягід. У першу чергу рослини витрачають поживні речовини, які акумулювали у попередньому сезоні.
Ближче до осені пагони майже перестають рости, відповідно, виніс поживних елементів із ґрунту припиняється.
Навесні – у середині літа виноград більшою мірою потребує азотного живлення, а наприкінці літа і восени – фосфорно-калійного.
Відразу після розпускання бруньок добрива не вносять, винятком є лише слабкий розвиток рослин. Якщо у цей період стимулювати у лоз інтенсивний ріст, зав’язування ягід погіршиться.
Після цвітіння починається інтенсивний ріст ягід, і рослини потребують високого забезпечення елементами живлення. Це особливо важливо, якщо метою є отримання великих ягід.
У період дозрівання ягід і збирання врожаю добрива не вносять – потреба рослин у живленні в цей період невелика, а внесення добрив може активізувати вегетативний ріст. До того ж за внесення азоту у цей час на винограднику збільшується ризик розвитку хвороб, зокрема і гнилей. У цей час можна вносити лише мікроелементи, а також кальцій і магній.
Після збирання врожаю, на початку осені, потреба рослин у поживних елементах знову зростає – на лозах формуються генеративні бруньки врожаю наступного року, також рослина запасає поживні речовини, які їй знадобляться під час зимівлі та на початку вегетації наступного сезону. У цей період лози не повинні відчувати голоду, виняток – азотне живлення.
Система удобрення плодоносних виноградників має поєднувати основне внесення добрив у ґрунт та позакореневі підживлення.
Додати коментар