Вчені працюють над яблунями з генетичною стійкістю до бактеріального опіку
Гени стійкості до бактеріального опіку нині існують, в першу чергу, у декоративних яблунь. Американські вчені за 10-15 років прагнуть вивести популярні сорти яблуні, щоб вони як і раніше володіли бажаними споживачами рисами, а також підвищеною стійкістю до бактеріального опіку.
Про це повідомляє Growing Produce.
Грант в розмірі $5,2 млн від Національного інституту продовольства і сільського господарства Міністерства сільського господарства США (NIFA) на дослідження методів боротьби з бактеріальним опіком отримали двоє дослідників з Університету штату Мічиган – Джордж Сундін і Ніккі Ротвелл. Рада виробників яблук США буде виступати в якості консультантів за проектом.
«Індукція резистентності – це процес, властивий рослинам. Якщо одна гілка дерева піддається атаці патогена, вона посилає повідомлення іншим гілкам, щоб вони запустили механізм протидії інфекції. Проблема в тому, що коли патоген бактеріального опіку атакує, сам патоген пригнічує цю реакцію. Ось чому нам потрібно викликати її і запустити до того моменту, коли з’явиться патоген», – пояснюють вчені.
Команда визначить в яблунях гени, пов’язані зі стійкістю до хвороби, і те, як ступінь індукції варіюється в залежності від сорту і факторів навколишнього середовища. Потім садівникам нададуть рекомендації для конкретних сортів і умов вирощування.
Сундін також вивчає селекційні варіанти створення стійких сортів.
«Кращий спосіб контролювати будь-яку хворобу – це рослина хазяїн, що володіє вбудованою стійкістю. На даний момент немає жодного сорту, стійкого до бактеріального опіку, але ми сподіваємося отримати протягом наступних 10-15 років комерційно доступні яблуні з дійсно чудовою якістю фруктів в поєднанні зі стійкістю до бактеріального опіку», – сказав Сундін.
Читайте також: У США вивели три нових сорти яблук