Вчені дослідили вплив мульчувальних матеріалів на врожайність кабачка
Науковці Вінницького національного аграрного університету встановили, що для кабачків найкращий мульчуючий матеріал — це плівка поліетиленова чорна перфорована. Приріст урожайності у сорту Золотинка 9,1 т/га, у сорту Чаклун — 42,6 т/га, порівняно з контролем 51,4 та 79,7 т/га.
Про це пише журнал «Плантатор».
Для проведення досліджень використовували сорти Золотинка та Чаклун. У досліді вивчали варіанти мульчування ґрунту плівкою поліетиленовою чорною перфорованою, агроволокном чорним, соломою та тирсою. За контроль слугував варіант без мульчі. Рослини висівали за схемою 120×70 см (11,9 шт./га). Перед сівбою кабачка ґрунт вирівнювали й укривали мульчувальними матеріалами синтетичного походження (плівка поліетиленова чорна перфорована, агроволокно чорне), смугами завширшки 100 см. Краї матеріалів уздовж рядків укладали в попередньо нарізані борозни та присипали ґрунтом, після чого розмічали відповідно до схем і робили хрестоподібні надрізи в мульчувальному матеріалі для сівби насіння. Мульчувальними матеріалами органічного походження тирсою та соломою ґрунт укривали після сівби насіння.
За тривалістю міжфазних періодів коротший період сходи — початок формування плоду спостерігався у варіанті із застосуванням як мульчувального матеріалу плівки поліетиленової чорної перфорованої 28 діб у сорту Золотинка та 27 діб у сорту Чаклун, що менше на 8 і 9 діб порівняно з контролем. Найдовший період був у сорту Золотинка із застосуванням як мульчувального матеріалу соломи та на контролі — 36 діб у сорту Чаклун із застосуванням мульчувального матеріалу соломи — 35 діб.
Більша кількість плодів спостерігалася у варіантів із застосуванням як мульчувального матеріалу плівки поліетиленової чорної перфорованої, 16,4 шт./рослину в сорту Золотинка, 32,9 шт./рослину в сорту Чаклун.
Найбільшу масу плоду отримали у варіантах із застосуванням як мульчувального матеріалу плівки поліетиленової чорної перфорованої 314,6 г — у сорту Золотинка та 355,0 г — у сорту Чаклун, що на 26,3 та 29,1 г більше від контролю.
Читайте також: Досліджено вплив мульчі та абсорбентів на врожайність огірків
Додати коментар