Овочі-Ягоди-Сад

Вчені дали програму живлення розсади капусти

Вчені дали програму живлення розсади капусти

Для підживлення розсади капусти застосовують як органічні, так і мінеральні добрива. Другі вносять як під корені, так і по листу, радять вчені Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів, Ольга Дидів та Андрій Дидів.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Перший раз рослини підживлюють через 10–12 днів після висаджування розсади, другий — на початку формування головок. 

«З органічних добрив застосовують зброджений пташиний послід, розведений водою у співвідношенні 1:10. З мінеральних за першого підживлення на 1 м2 витрачають 10–15 г аміачної селітри, 20–25 г суперфосфату і 10–15 г сульфату калію, розчинених у 10 л води», – йдеться у статті. 

Повідомляється, що під час другого підживлення на 1 м2 витрачають 18–20 г аміачної селітри, 30–40 г суперфосфату, 15–20 г сульфату калію на 10 л води. Використовують також складні мінеральні добрива (нітроамофоску, азофоску тощо). 

Для кореневого підживлення може бути використане комплексне добриво Master, Ріверм.

«Для позакореневого підживлення капусти ранньої застосовують внесення кальцієвої селітри (10–12 г) і нітрату амонію (5–8 г) із розрахунку на 10 л води, – радять дослідники. – Ефективним є використання в процесі росту і розвитку рослин препаратів Омекс Кальмакс, Плантафол, Вуксал кальцій та інших. З метою одержання щільних головок більшої ваги за 3–5 днів до збирання врожаю рослини бажано обробити препаратом Райкат Фінал».

Читайте також: При досвічуванні розсади капусти термін вегетації скорочується на тиждень