Овочі-Ягоди-Сад

В Європі продажі лохини стабільні попри пандемію

лохина

Нині на європейському ринку переважає продукція Чилі. Однак в цій країні не вистачає робочої сили для збору врожаю, і трейдери очікують, що обсяги, що йдуть до Європи, почнуть знижуватися вже з 7-го тижня. Після цього почне надходити ягода Іспанії та  Марокко. Обидві країни очікують виходу на ринок пізніше звичайного, що потенційно може створити пробіл на ринку.

Про це повідомляє FreshPlaza

У Нідерландах ринок лохини нині нестабільний. «Ми маємо справу з затримками багатьох морських перевезень з Чилі. Крім того, в Німеччині були організовані великі рекламні акції, куди і піде значна частина поставок, тому зараз торгівля перебуває під тиском. 

Чилі стикається з серйозною нестачею робочої сили, ягоди не завжди можна зібрати вчасно, є велика кількість перестиглих і м’яких ягід.

У Марокко повільно почали сезон через холод.

Крім того, німецькі імпортери скаржаться на тижневе запізнення доставки вантажів у Роттердамі. При цьому попит на лохину гарний, і зростає кілька зим поспіль.

У Великобританії у вересні-жовтні були високі ціни, хоча з кінця жовтня і до листопада відчувався тиск через великі обсягів експорту Перу. У грудні на ринку з’явилися ознаки відновлення. Поки січень був досить спокійним місяцем, так як Чилі не експортує такі високі обсяги, як очікувалося.

Попит у Франції низький, основним постачальником лохини є Чилі. Після Чилі лохина буде прибувати з сусідньої Іспанії.

Продажі в Італії залишаються стабільними, попри закриття ресторанів та кафе.

Після закінчення чилійського сезону імпорт почне надходити з Північної Африки, особливо з Марокко, а в кінці весни настане час для італійського виробництва, спочатку на півдні, а потім в центральній і північній Італії. Навесні і влітку йде конкуренція з боку польської продукції.

В Іспанії на початку січня були хуртовини і морози, які затримали виробництво.

Ціна на польську ягоду в минулому році була вище через погоду і пандемію. Витрати на виробництво вище, ніж на більшість інших фруктів, і, крім того, Польща зіткнулася з труднощами з пошуком робочих в цьому році, оскільки пандемія ускладнила робітникам з України поїздки на роботу в Польщу.

Читайте також: Ціни на лохину у 2020 році були на 25-30% вищими