В Україні коренеїд проявляється майже в усіх районах вирощування столових буряків
Коренеїд столових буряків – це інфекційне захворювання, що викликається комплексом патогенів різних видів грибів і бактерій.
Водночас найчастіше хворобу спричиняють грибні мікроорганізми одного виду або декількох.
Видовий склад збудників коренеїду залежить від механічного складу і рН ґрунту, погодно-кліматичних умов, стійкості різних сортів, а також від фази розвитку рослини.
Збудники захворювання зберігаються в ґрунті досить тривалий час (до 5-10 років) на рослинних рештках, а деякі з них і в насінні, що є основним джерелом постійного накопичення і поширення інфекції.
Коренеїд проявляється в Україні практично в усіх районах вирощування столових буряків, за поширення від 5 до 95% і середнього ступеня розвитку 1,5-25,5%.
В уражених рослинах загниває корінь і підсім’ядольне коліно, а інколи черешки сім’ядолей і листків. Спочатку в нижній частині кореня з’являються скловидні або бурі плями, інколи й бурі смуги.
Проростки столових буряків, уражені інфекцією, теж гинуть, навіть не досягаючи поверхні ґрунту. На підсім’ядольному коліні утворюється кільцеподібний перехват із почорнілою тканиною, що загнила.
За сильного розвитку хвороби корінь загниває по всій довжині. Уражені рослини припиняють ріст, в’януть і гинуть.
Захворювання призводить до нерівномірних сходів, їх зрідження внаслідок ураження і загибелі молодих проростків у ґрунті.
Додати коментар