Овочі-Ягоди-Сад

В селекційній компанії обґрунтували ширину міжряддя картоплі

В селекційній компанії обґрунтували ширину міжряддя картоплі

Ширина міжряддя картоплі практично не впливає на врожайність, але на ширших менше розмиваються гребені, менше пропікаються бульби, менше пошкоджується бадилля та бульби технікою. Проте такі ряди довше змикають міжряддя, через що втрачється волога і сильніше ростуть бур’яни.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написали спеціалісти HZPC Україна, підрозділі нідерландської компанії, що спеціалізується на виведенні високопродуктивних сортів картоплі. 

Вони зазначають, що нині при вирощуванні картоплі  найчастіше використовують  ширину міжрядь в 75 см. Разом з тим, зустрічаються міжряддя і в 65, 70, 80 та 90 см.

«Практика показує, що технологія вирощування картоплі з шириною міжрядь в 75 см, при правильній підготовці грунту, здатна забезпечити необхідні умови для формування якісного гребеня, та створення оптимальних умов для росту й розвитку бульб. Слабким місцем таких міжрядь є більший ризик руйнування країв гребенів, а інколи і рослин картоплі, шинами тракторів та с.-г. машин. При наявності навіть незначних схилів, спостерігається сковзання техніки, руйнування геометрії гребеня, відмічаються підрізання рослин картоплі. А отже, технологія в 75 см потребує і  вищої фаховості механізатора. При відсутності на полі технологічної колії, в процесі догляду за рослинами відбуваються суттєві травмування бадилля рослин колесами с.-г. знарядь», – аргументували в HZPC Україна.

Разом з тим ширина міжрядь в 90 см, практично позбавляє або суттєво зменшує  вплив вищенаведених ризиків. – вважають спеціалісти. Крім того, гребені за таких міжрядь менше руйнуються можливими зливними дощами,  мають більшу товщину ґрунту над осередком бульб, відповідно вони менше пропікаються влітку, набирають меншу суму температур, що забезпечує кращу їх якість та лежкість. Також, більш широкі міжряддя зменшують кількість проходів техніки по полю, що у великих посівах картоплі зумовлює суттєву економію ресурсів. Але широкі  міжряддя також мають свої недоліки. Насамперед, рослини потребують більше часу для того щоби зімкнути міжряддя. Відповідно це може призвести до зайвих втрат вологи, а також створити кращі умови для розвитку бур’янів.

«Тому, скажімо, при вирощуванні ранньої картоплі, подібні широкі міжряддя не є оптимальними. Загалом, більш широкі міжряддя також не є оптимальним вибором на бідних легких ґрунтах, при відсутності зрошення та дефіциту вологи», – резюмували в HZPC Україна.

Читайте також: Спеціалісти розповіли як формувати правильні гребені для картоплі