Українським томатам може загрожувати бактеріальний рак
Ще донедавна в Україні бактеріальний рак томатів – одне з найбільш небезпечних захворювань для цих овочів – зустрічався рідко. Однак останнім часом хвороба значно розповсюджується.
Місцева форма бактеріального раку томатів отримала назву «пташине око»: на листках, черешках, стеблах з’являються дрібні бурі плями, які пізніше заглиблюються і набувають форми виразок. На плодах утворюються білі або буро-коричневі невеликі плями з чорною крапкою в центрі, оточені світлою облямівкою.
За дифузної форми відбувається в’янення і відмирання молодих рослин. На дорослих зустрічається однобічне в’янення окремих листків.
Інколи хворобу помилково приймають за кореневі гнилі, вносять Триходермін або Превікур, а результату немає. Відрізнити хворобу можна так: на поперечному зрізі стебла буде добре помітне почорніння судино-волокнистих пучків.
Бактерії по судинах можуть проникати в плоди і заражати насіння. Проникають вони до рослин через механічні пошкодження і пошкодження комахами, які є переносниками інфекції.
Поширюється хвороба поливною та дощовою водою, вітром та механічним шляхом. Проти неї можна використовувати біопрепарат Фітоплазмін.
Додати коментар