Українські садівники не використовують на повну силу системи відстеження фруктів
Системи відстеження фруктів, які дозволяють ідентифікувати плоди протягом усього виробничого ланцюга, існують в окремих українських садівничих господарствах і об’єднаннях виробників. Проте їх ще не використовують на повну силу.
Про це розповів директор із садівництва фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник, пише журнал «Садівництво по-українськи».
Зокрема, використання систем відстеження передбачає, що під час збирання врожаю фруктові ящики мають індивідуальні номери, які внесено в інформаційну систему.
Інформація про зібрані плоди доповнюється під час наступних етапів виробничого ланцюга, зокрема й під час завантаження в камеру із зазначенням умов зберігання.
У системі можна також створити базу даних із результатами аналізу якості плодів відразу після збирання. Після зберігання такі плоди сортують і готують до продажу, але інформація про їхнє походження не втрачається.
На основі такої бази даних можна дати точні відомості про окремі етапи виробничого ланцюга.
До того ж інформацію щодо походження плодів очікують або й навіть вимагають отримувачі товару на нових ринках. Так, можливість відтворення історії окремої партії яблук дозволяє простежити й програму захисту, а отже, й потенційні залишки засобів захисту рослин, наголосив Тарас Мельник.
Саме з огляду на простежування системи захисту насаджень господарства мають щорічно проходити сертифікацію згідно з міжнародним стандартом GlobalG.A.P., що засвідчує безпечність їхньої продукції для кінцевого споживача.
Зокрема, ФГ «Гадз» для автоматичного обліку інформації на всіх етапах виробництва використовує новітній програмний продукт. Така система акумулює інформацію про всі виробничі процеси – від збирання яблук, зважування, транспортування в камери для зберігання та до відвантаження плодів на реалізацію.
Додати коментар