Овочі-Ягоди-Сад

Українські кавуни не мають стабільного попиту в Польщі

Українські кавуни не мають стабільного попиту в Польщі

Україна має найнижчий показник стабільності серед головних  постачальників кавунів до Польщі. До таких висновків прийшли експерти «Інфо-Шувар», проаналізувавши коло постачальників кавунів до Польщі.

Так, за офіційними даними Головного управління статистики Польщі, за останні п’ять років країна стабільно нарощувала імпорт кавунів в середньому на 6%. При цьому коло  постачальників цієї ягоди за згаданий період майже не змінилося. Серед головних партнерів польських імпортерів фігурують Італія, Іспанія, Угорщина, Греція й Україна, які разом покривають понад 80% всієї потреби Польщі в імпортному кавуні.

За останні п’ять років саме частка України в цьому списку змінювалася найбільш відчутно. Так, найменший обсяг експорту українських кавунів до Польщі  (2-2,5 тис. тонн) зафіксований у 2012 та  2014 роках. У 2013 році обсяг експорту був майже вдвічі більшим. А максимальний обсяг ‒  11,5 тис. тонн ‒  Україна експортувала до Польщі в 2015 році, після чого у 2016 році знов відбувся спад до 7 тис. тонн. Таким чином, частка України в загальному польському імпорті кавунів  майже щорічно змінюється в діапазоні 2-9%.

«Репутація постачальника на ринку країн ЄС цінується понад усе, – наголошує експерт  плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. ‒ Мова йде не тільки про якість. Постачальник мусить стати частиною системи, яка налагоджена роками,  тобто кожного сезону протягом певного періоду часу  бути спроможним запропонувати покупцю необхідний обсяг якісного товару».

Сьогодні, за її словами, абсолютна кількість українських постачальників не відповідає цим вимогам.  Саме тому на Україну поляки звертають увагу лише епізодично, наприклад, коли в інших країнах-постачальниках ‒ слабкий врожай або наші ціни значно нижчі.

Для порівняння: частка Італії , Угорщини й Іспанії в польському імпорті  кавунів протягом останніх п’яти років коливалась у межах 29-33% , 21-24% та 15-17% відповідно. За той самий період частка Греції збільшилася з 6 до 10%.

Нагадаємо, Україна входить до ТОП-5 виробників кавунів у Європі з обсягом близько 500-550 тис. тонн. Більше кавунів у Європі збирають тільки Росія, Іспанія, Італія й Греція. Щорічно українські експортери пропонують на зовнішньому ринку 15-40 тис. тонн кавунів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!