Овочі-Ягоди-Сад

Українські фермери зволікають із експортом яблука на Близький Схід

Імпортери з Близького Сходу скаржаться на відсутність пропозицій українського яблука.

Високі внутрішні ціни на яблуко цього року не мотивують українських фермерів імпортувати. Хоча імпорт сильно виручив їх торік, коли було надвиробництво.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Ми постійно отримуємо запити на поставку яблука з Південно-Східної Азії і країн Близького Сходу, однак наші експортери і фермери не поспішають робити пропозиції, бачачи, що внутрішній попит на яблуко залишається досить високим, внутрішні ціни в середньому в 2-3 рази вище торішніх , в той час як ціни на яблуко в Дубаї залишаються порівняно стабільними », – зазначив керівник УПОА Федір Рибалко.

За його словами, така стратегія є не дуже далекоглядною,адже напрацьовані канали збуту продукції можуть бути загублені. 

У цей час інші експортери не дрімають – і Молдова, і Сербія починають активно копіювати українські експортні напрацювання і поставляти яблуко учорашнім клієнтам українців.

Крім того, вже зараз українським фермерам починає даватися взнаки демпінг, до якого минулого року вдавалися деякі експортери українського яблука: опустивши ціну одного разу, важко потім аргументувати її збільшення.

За даними порталу EastFruit, експорт яблук з України в ОАЕ в попередньому сезоні досяг 3,7 тис. тонн, проти 0,16 тис. тонн у сезоні 2017-2019 років. Таким чином ОАЕ стали головним ринком збуту для українського яблука, після Іраку, Білорусі та Туреччини і Молдови. 

Білорусь, Туреччина та Молдова, як правило, закуповували українське яблуко для подальшого реекспорту.

Тому реальний рейтинг головних покупців десертного яблука з України виглядає наступним чином: Росія – близько 20 тис. тонн, Ірак – 8,2 тис. тонн, Єгипет – теж близько 8,2 тис. тонн, ОАЕ – 3,7 тис. тонн і Швеція – 2,2 тис. тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!