Овочі-Ягоди-Сад

Українська сушена цибуля має гарні перспективи для експорту

Українська сушена цибуля має гарні перспективи для експорту

Переробка цибулі, зокрема, сушіння цього овочу є перспективною для України. За перероблену цибулю у світі вже традиційно платять високу ціну, підкреслив в інтерв’ю AgroTimes керуючий партнер експортної агенції Abbottpm Андрій Дресвянніков.

Згідно з оцінками Abbottpm, 2015 року найбільші світові імпортери сухої подрібненої цибулі у середньому платили близько $2460/тонна.

Причому ціна є стабільно високою вже тривалий час. Так, протягом 2011-2015 років середня ціна імпортованої сушеної цибулі не опускалася нижче $2200/тонна.

Однак, незважаючи на сприятливий клімат для вирощування, Україна нині є нетто-імпортером продуктів переробки цибулі. Щороку з Індії, Китаю та РФ до країни завозиться у кілька разів більший обсяг сушеної цибулі, ніж її виробляє вітчизняна харчова промисловість.

На думку Андрія Дресвяннікова, перевагою експорту цибулі до вже звичних нам країн-споживачів (ГУАМ, СНД, Македонія тощо) є звільнення товару від сплати вивізного мита, а також те, що експортована туди українська харчова продукція не потребуватиме додаткової сертифікації чи ліцензування агропідприємств, які її виростили. Основним видом перевірки експорту в ці країни буде лише фітосанітарний контроль овочів.

Якщо ж ітиметься про сушену цибулю, то незалежно від її виду (ціла, різана шматочками або скибками, подрібнена чи порошкоподібна), операції з її постачання, окрім згаданих вище преференцій, не підпадатимуть також і під експортний моніторинг.  

Нагадаємо, що найбільшими світовими експортерами сушеної цибулі є Німеччина, Велика Британія, Японія, Нідерланди, Канада.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!