Овочі-Ягоди-Сад

Україна має створити регіональні сушарки фундука, – фермерка

Україна має створити регіональні сушарки фундука, – фермерка

Фермерське господарство Nuts`N`Garden (Київська область), яке вирощує органічний фундук, вперше після збору урожаю цього року протестувало його сушіння та заклало горіх на зберігання. Дороблений горіх дозволить виходити на український та міжнародний ринки, створювати товар із доданою вартістю.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповіла засновниця господарства Ніна Смирнова.

«В цьому році за сприяння громадської спілки «Органічна ініціатива» та «Бізнес-мережі сільських жінок» ми придбали сушарку для фундука з завантажувачем українського виробника «Горіховод», – розповіла вона. – Вже протестували її і закладаємо горіх на зберігання. Тепер ми впевнені, що з горіхом буде все гаразд, і ми зможемо відтермінувати реалізацію».

Сушіння – це лише перший етап переробки, проте й вона зараз в Україні у дефіциті, каже фермерка. Без цього не можна виходити з фундуком ні на український, ні на зарубіжний ринок, створювати продукт з доданою вартістю, впевнена вона. Малим фермерам дуже важко та економічно недоцільно встановлювати у себе переробне обладнання, тому їм треба об’єднуватись, а переробка має бути локальною.

«Це мають бути заводи у кожній області, як у Грузії, де вже давно діють державні та міжнародні програми підтримки, за кошти USAID створено сім регіональних підприємств-накопичувачів, – розповіла Смирнова. – У фермерів є можливість різного ступеня доробки свого врожаю. Така схема також добре себе зарекомендувала в Італії вже десятки років. Україна теж буде до цього приходити».

Читайте також: В Україні низька якість фундука через неправильне зберігання