Овочі-Ягоди-Сад

Учені розповіли про запаси вологи в ґрунті

Учені розповіли про запаси вологи в ґрунті

Станом на третю декаду травня спостерігається краще, ніж торік, забезпечення вологою  посівного шару грунту. Винятком є частина території східного Степу, і особливо, Херсонської області, де на сьогодні запаси вологи в метровому шарі не перевищують 30мм.

Про це з посиланням на дані О.Г. Тараріко, академіка НААН, Т.В. Ільєнка, к.с.-г.н., зав. Лабораторії аерокосмічного зондування агросфери Інституту агроекології і природокористування НААН повідомив президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін на своїй сторінці у Фейсбук.

«Порівняно з початком місяця (8 травня)  відмічається позитивна тенденція до збільшення запасу вологи у посівному шарі ґрунту (0- 5 см) (рис. 1а,б), особливо в Лівобережному Лісостепу і Степу, що позитивно впливатиме на отримання сходів як ранніх так і пізніх культур.  Порівняно з попереднім (2021 р.) також спостерігається краще забезпечення вологою посівного шару грунту на цю дату (рис.1 а,в)», – йдеться у повідомленні. 

Додається також, що важливим є запаси вологи в метровому шарі грунту, які здебільшого визначають рівень врожайності озимих  та ранніх зернових культур, а також впливають на продуктивність пізніх культур в першу половину вегетації.

«Запаси вологи в метровому шарі грунту на більшій частині території України продовжують знаходиться на задовільному рівні (рис.2 а,б), в т.ч. в порівнянні з 2021 р (рис.2в)», – зазначають дослідники.

Вони додають, що винятком є частина території східного Степу, і особливо, Херсонської області, де на сьогодні запаси вологи в метровому шарі не перевищують 30мм. 

«За таких умов проблематичним є отримання гідного врожаю на богарі, і надія тільки на зрошувані землі».

Читайте також: Зволоження ґрунту під озимими переважно оптимальне