Учені досліджують «щеплення» від грибних хвороб
Зазвичай грибні хвороби лікують фунгіцидів. Дослідники з Технологічного інституту Карлсруе (KIT), спільно з вченими з Німеччини, Франції та Швейцарії в рамках проекту DialogProTec, працюють над створенням безпечнішого засобу захисту рослин.
Про це повідомляє Phys.org.
У природному середовищі живі організми взаємодіють між собою за допомогою хімічних сигналів. Ми змогли ідентифікувати деякі сигнали між клітинами рослини та патогеном. Це свого роду «злом» передачі даних, біохакінг, каже докторка Олександра Вольф, наукова співробітниця KIT.
В результаті наукового експерименту команда вчених дізналася, як саме відбувається взаємодія між штамом гриба та рослиною, перед тим як патогени атакуватимуть здорові клітини. При цьому вдалося з’ясувати, що штами виділяють певні речовини, які пригнічують імунітет рослин.
Вони є частиною хімічної взаємодії, сформованої в результаті тривалого еволюційного процесу, і утворюються, як гриб розпізнає стрес у рослини, пояснює професор Пітер Нік, котрий керує проектом DialogProTec.
«Вченим удалося ідентифікувати хімічні сполуки, які активізують імунну систему рослин. Якщо їх випробування надалі пройдуть успішно, то на їх основі можна буде створити щось схоже на щеплення грибних захворювань», – зазначає видання.
Читайте також: Вчені зменшили зараження фітофторою без фунгіцидів