Овочі-Ягоди-Сад

У світовій торгівлі кісточковими – застій

У світовій торгівлі кісточковими – застій

Світова торгівля фруктами з кісточковими фруктами постійно зростала за останнє десятиліття, але не останніми роками. Зокрема, стрімко росла торгівля абрикосами та вишнями. Торгівля сливами зростала повільно, а експорт персиків та нектаринів був стабільним.

Про це повідомляє FreshPlaza з посиланням на Fruitandvegetablefacts.

У межах ЄС південні країни-члени Іспанії, Італія та Греція є основними країнами виробництва та експорту кісточкових. також важливими постачальниками для Європи є туреччина та Чилі.

Експорт кісточкових фруктів з трьох південних країн ЄС змінюється з року в рік під впливом погодних умов, але тенденції до зростання зовсім мало. Виняток становлять іспанський, італійський та грецький експорт абрикосів. Абрикоси мають невеликий обсяг, порівняно з персиками та нектаринами.

Також вражає продовження іспанського сезону. У 2019 році Іспанія експортувала 52 тис. тонн  нектаринів та 41 тис. тонн персиків. У 2012 році це було менше вдвічі менше –  відповідно 25 та 18 тис. тонн. В останні роки Іспанія також експортує більше, ніж раніше, у вересні та жовтні.

Німеччина є найважливішим світовим імпортером персиків та нектаринів з імпортом майже 300 тис. тонн в минулому році. Росія займає друге місце з 190 тис. тонн, далі Франція – 155 тис. тонн, Польща – 115 тис. тонн, Італія – 110 тис. тонн та Великобританія – 95 тис. тонн).

Минулого року Нідерланди імпортували 37 тис. тонн нектаринів і 25 тис. тонн персиків. З них 21 та 12 тис. тонн відповідно були реекспортовані. Переважна більшість цих фруктів походить з Іспанії: 54% нектаринів і 73% персиків.

Китай також є на сьогодні найбільшим виробником слив. За ним слідують Балканські країни, США, Іран та Туреччина.

Світовий експорт слив постійно зростав до більш ніж 800 тис. тонн за останній рік. Чилі –  найважливіший у світі експортер із кількістю 170 тис. тонн минулого року. Половина цих фруктів – 85 тис. тонн тонн вирушили до Китаю. Ще 27 тис. тонн – до США, 13 тис. тонн – до Бразилії та 11,7 тис. тонн – до Нідерландів.  

Туреччина на сьогоднішні є найбільшим світовим виробником черешні. За не. слідують США, Узбекистан, Чилі, Іран, Італія та Іспанія.

Світовий експорт черешні в минулому році збільшився до 770 тис. тонн. Основним експортером було Чилі з 260 тис. тонн. Майже весь чилійський експорт пішов у Китай, переважно через Гонконг.

США та Туреччина є двома наступними основними експортерами вишні з обсягом 80 тис. тонн минулого року. Іспанія була №4 з експортом 27 тис. тонн минулого року. Греція також є важливим постачальником в Європі, торік нею було експортовано 21 тис. тонн.

Китай є найважливішим імпортером черешні з майже 200 тис. тонн, далі Росія з 75 тис. тонн, а потім Німеччина з трохи менше 50 тис. тонн. 

Туреччина на сьогоднішній день є найбільшим виробником абрикосів у світі. Також вагомими країнами-експортерами цих фруктів є Іспанія, Туреччина та Узбекистан. Далі йдуть Італія, Греція та Франція.

Німеччина та Росія є основними країнами-імпортерами абрикосів, що закуповують 60 та 50 тис. тонн відповідно. Німеччина в основному імпортує з Іспанії та Італії. Росія –  з Туреччини та з країн колишнього Варшавського договору.

Читайте також: Турецька черешня здобуває німецький ринок