Овочі-Ягоди-Сад

У суворі зими кора плодових дерев страждає від сонячних і сонячно-морозних опіків

У суворі зими кора плодових дерев страждає від сонячних і сонячно-морозних опіків

У суворі морозні зими страждають кора і камбій плодових дерев: у рослин виникають сонячні та сонячно-морозні опіки кори, на штамбі й скелетних гілках утворюються морозобійні тріщини, в окремі роки пошкоджуються корені.

Сонячно-морозні опіки з’являються восени, взимку і рано навесні. Всі вони є наслідком різких коливань температури. Удень деревина нагрівається, у ній починається сокорух, уночі – охолоджується, й волога, що циркулювала, замерзає та руйнує стінки клітин. На бідних ґрунтах такі опіки проявляються сильніше, молоді дерева уражаються більшою мірою.

Морозобійні тріщини викликає різке зниження температури: охолоджені верстви кори стискаються, а деревина так швидко охолонути не встигає і кора розривається.

Повздовжні тріщини, що утворилися, виникають не лише в корі, а й у камбії та деревині. Удень дужче прогрівається кора гілок, що розташовані на південно-західному боці крони, тому морозобійні тріщини розташовані саме там. Вдень унаслідок різкого підвищення температури після холодної ночі на штамбі кора відшаровується від менш прогрітих камбію і деревини.

Влітку, за високої денної температури повітря, яка на сонячному боці крони часом сягає +50-60 °С, спостерігаються сонячні опіки штамба або скелетних гілок. Вони мають вигляд червонуватих вдавлених плям різного розміру.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!