Овочі-Ягоди-Сад

У Rabobank прогнозують збільшення споживання лохини

У Rabobank прогнозують збільшення споживання лохини

У звіті Rabobank прогнозується неухильне зростання світового експорту свіжої лохини в найближчі роки. За останні 10 років експорт цієї ягоди ріс на 11% за рік, повідомляє Fruitnet.

«Ми очікуємо, що в 2025/26 році світовий експорт досягне майже 900 тис. тонн, з яких понад 70% припадатиме на п’ять провідних країн-експортерів: Перу, Чилі, Канада, Мексика та Іспанія / Марокко», – сказав Девід Маганья, старший аналітик з ринку свіжих продуктів Rabobank в Північній Америці.

За останнє десятиліття глобальний обсяг експорту лохини ріс середньорічними темпами (CAGR) приблизно на 11%.

Міжнародні поставки і доступність різко зросли за останнє десятиліття, чому сприяв, за словами Rabobank, «зростання виробництва нових гравців в галузі, таких як Перу, Мексика, Марокко, Південна Африка і Китай, які доповнюють існуючі поставки з США, Чилі, Аргентини і місцеві поставки з Європи ».

У сезоні 2019/20 Перу стала найбільшим світовим експортером свіжої лохини, а Чилі в даний час є другим за величиною світовим експортером цієї ягоди.

«І Чилі, і Перу мають чудовий доступ до ринків з безмитним доступом до Китаю, Європи і США. Ці країни мають хороші можливості для отримання вигод від зростаючого світового попиту », – пояснив Гонсало Салінас, старший аналітик по свіжих продуктів Rabobank в Південній Америці.

Стосовно споживання, то США і Канада разом узяті раніше поглинають найбільший обсяг лохини, але Європа в даний час є основним джерелом зростання попиту. Ландшафт попиту змінюється від орієнтації на Північну Америку до появи інших зростаючих споживачів по всьому світу.

Зазначається, що селекційні компанії працюють над сортами, що задовольняють різні вимоги ринку і споживачів, приділяючи особливу увагу смаку, лежкості і терміну зберігання, щоб залучити більше споживачів і збільшити продажі в ритейлі. Фермери все ефективніше використовують ресурси та зосереджуються на підвищенні врожайності і переході до автоматизованих систем збирання врожаю.

Читайте також: Світовий імпорт ягід збільшився навіть у ковідний рік