Овочі-Ягоди-Сад

Тепличний виноград має чотири основні переваги

Тепличний метод вирощування винограду дозволяє отримувати врожай практично незалежно від погоди, раніше, більше, якісніше. 

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Насамперед це надійний спосіб захисти насадження від несприятливих погодних умов — злив, граду, поривів вітру, низьких температур улітку або сонячних опіків, суховіїв, пилових бур, небезпечних зимових чи весняних заморозків і перепадів температур», – зазначає Людмила Баранець, канд идат сільськогосподарських наук Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова». 

Авторка наголошує, шо внаслідок того, що всі фази зростання прискорені, виноград у теплицях достигає набагато швидше, урожай отримуємо набагато раніше, ніж у відкритому ґрунті, — в середині літа, що дає можливість отримати високий прибуток завдяки ранньому врожаю. 

«Від продукції відкритого ґрунту він відрізняється вищою урожайністю та якістю, – уточнює вона. – Урожай, звичайно, перевершує всі очікування, а поточні витрати на його вирощування нижчі. Навіть в екстремальні роки отримуємо гарантований урожай винограду, незважаючи на обмерзання кущів, безсніжні зими з морозами, значну кількість опадів».

Вчена пояснює, що у теплиці завжди сприятливий мікроклімат, і навіть без спеціального опалення загальний температурний фон завжди на 3–5 °С вище погоди за межами теплиці. У методу вирощування винограду в теплиці є й інші переваги: можна висаджувати різні вимогливі до кліматичних умов столові сорти, уникнути нашестя ос, що дуже актуально останніми роками. 

В теплиці зручніше працювати з рослинами, особливо взимку і ранньою весною. Дозрілі ягоди не розтріскуються через опади, а виноград за смаком не гірше вирощеного у відкритому ґрунті. 

«Для тепличного вирощування пріоритет слід надавати сортам із групи ультра- або дуже раннього строку дозрівання. Найпопулярнішими і улюбленими для виноградарів є сорти і форми Слава Україні, Сверхранній бордо, Бравіссімо, Дніпровський сувенір, Кардішах, Мускат жемчужний, Соломія, Подснєжнік, Цимус, Роза ранняя, Сопєрнік, Владика ночі, Талдун, Дубовський розовий, Зеніт, Богема, Ромбік, Августін та ін».

Читайте також: Як захистити тепличний виноград з мінімумом пестицидів