Тепличні помідори за тиждень подорожчали на 37%

Українські виробники інтенсивно підвищують відпускні ціни на помідори.
Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.
Підвищувальний ціновий тренд у цьому сегменті на внутрішньому ринку України встановився ще на попередньому тижні. Аналітики ринку пов’язують тенденцію із досить суттєвим зниженням пропозиції цієї продукції на ринку через сезонний фактор на тлі досить високого попиту на тепличні овочі.
Так, наразі ця продукція вже надходить у продаж у діапазоні 70-80 грн/кг ($1,68-1,92/кг), що в середньому на 37% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.
Як зазначають учасники ринку, постачання нових партій томатів із місцевих тепличних комбінатів на сьогодні досить малооб’ємні та нестабільні.
Так, у більшості стаціонарних тепличних комбінатах дозрівання овочів сильно сповільнилося через похолодання в Україні, а постачання цієї продукції з парникових теплиць припинилося взагалі.
Ба більше, компенсувати нестачу пропозиції місцевих тепличних овочів за рахунок імпортної продукції продавцям поки що не вдається.
Як наслідок, наразі тепличні комбінати України вже ведуть реалізацію помідорів у середньому на 16% дорожче, ніж у другій половині жовтня 2024 року. Однак ключові гравці ринку зазначають, що подорожчання місцевої продукції вже почало провокувати зростання поставок із зовнішнього ринку.
Читайте також: Експорт огірків і томатів з України скоротився до мінімуму