Суниці зберігаються довше в модифікованій атмосфері
Підтримування модифікованої атмосфери в камерах для зберігання полуниць з умістом 10-15% вуглекислого газу і 5-10% кисню пригнічує розвиток грибних хвороб, знижує інтенсивність дихання та транспірації, що загалом подовжує період зберігання.
Водночас потрібно стежити за концентрацією вуглекислого газу, оскільки вміст його понад 15% (для деяких видів ягід понад 20%) спричиняє погіршення смаку та органолептичних показників якості (потемніння, втрату забарвлення).
Ефективно обробляти плоди полуниці високими концентраціями вуглекислого газу (20-30%) протягом 6-10 годин. Це дає змогу зменшити інтенсивність розвитку сірої гнилі.
Утім, створювати регульовану чи модифіковану атмосферу у великій камері для зберігання ягід дорого та не завжди доцільно.
Потрібно врахувати витрати на будівництво, створення та підтримання модифікованої атмосфери, можливість реалізувати продукцію за вигідною ціною.
Крім того, після розвантаження камер з регульованою атмосферою та розриву холодильного ланцюжка є значна вірогідність зниження якості плодів, що обмежує термін їх реалізації.
Ягоди практично не виділяють етилен (крім малини) та нечутливі до вмісту цього газу в навколишньому середовищі, однак висока концентрація його в повітрі може бути причиною інтенсивного розвитку шкідливої мікрофлори та погіршення зовнішнього вигляду (ягоди темніють).
Додати коментар