Споживання овочів і фруктів знизило депресію у дорослих
Дослідження під керівництвом Центру здорового старіння мозку (CHeBA) при UNSW Сіднеї використало чотири великі міжнародні дослідження-близнюки для вивчення впливу споживання фруктів і овочів на симптоми депресії у дорослих віком від 45 років.
Про це повідомляє UNSW.
Це дослідження, яке охоплює Австралію, Данію, Швецію та США, охопило 3483 близнюки та відстежило зв’язок між харчовими звичками та депресією протягом 11 років. Дослідження, опубліковане в Scientific Reports, підкреслює взаємозв’язок між більшим споживанням фруктів і овочів і зменшенням симптомів депресії з часом.
Докторка Аннабель Матісон, провідна авторка дослідження, наголосила на важливості збільшення споживання фруктів і овочів серед дорослих старше 45 років для потенційного пом’якшення симптомів депресії.
Докторка Карен Мазер, співавторка і керівниця групи геноміки та епігеноміки CHeBA, вказала на унікальні переваги використання дизайну дослідження близнюків для подолання обмежень, які спостерігалися в попередніх оглядових дослідженнях. Дослідження близнюків дозволяють чіткіше зрозуміти генетичний вплив і вплив навколишнього середовища на депресію шляхом порівняння близнюків, які мають різний ступінь генетичної схожості та однаковий соціально-економічний статус у ранньому віці.
У дослідженні використовувалися дані консорціуму IGEMS, включаючи дослідження близнюків з Австралії, Міннесоти, Данії та Швеції. Учасники повинні були бути старше 45 років на початку дослідження і мати дані про споживання фруктів і овочів, а також про симптоми депресії на початковому етапі та після спостереження. Незважаючи на виявлення позитивного зв’язку між дієтою та депресивними симптомами, дослідження відзначило, що середній рівень споживання все ще впав нижче рекомендованих п’яти порцій на день, особливо в скандинавських країнах.
Докторка Матісон також підкреслила потенційну роль харчових волокон, вітамінів, мікроелементів і мікробіома кишечника в спостережуваному зв’язку між споживанням фруктів і овочів і депресією. Вона пропонує, щоб медичні працівники відстежували та консультували пацієнтів щодо їхніх харчових звичок, щоб покращити результати психічного здоров’я.
Читайте також: Європейці споживають овочів і фруктів менше норми