Овочі-Ягоди-Сад

Спеціалісти розповіли як формувати правильні гребені для картоплі

Якісні та вчасно сформовані гребені впливають на чистоту картопляного поля, структуру ґрунту в зоні бульбоутворення, величину і  якість врожаю.

Про це повідомляють спеціалісти компанії «Агріко Україна» на своїй сторінці у Фейсбук.  

Зазначають, що перед сходами (приблизно на 10-14-й  день після посадки, коли бульби утворять мичку кореневої системи і закріпляться у ґрунті), формують трапецієподібні гребні висотою близько 18-22 см.

Для  проведення цього на тяжких за механічним складом ґрунтах на понижених швидкостях використовують фрезерні культиватори з активними робочими органами. Формування гребенів на легких супіщаних ґрунтах проводять культиваторами з пасивними робочими органами.

Наголошують, що всі механічні обробки по  догляду  за посівами проводять  лише при умові достатньої фізичної стиглості ґрунту та з урахуванням вимог для внесення гербіцидів.  

«Поверхная гребеня повинна бути рихла і щільна. Максимальний розмір комків не повинен перевищувати 20 мм. Безпосередньо перед формуванням гребенів проводять внесення врозкид частини мінеральних добрив під їх заробку в ґрунт. А за кілька днів після  нарізання  гребенів  вносять ґрунтові гербіциди», – зауважують в «Агріко Україна».   

Уточнюють, що формування гребенів на посадках пізніх сортів може суміщатися з локальним внесенням гранульованого інсектициду із застосуванням спеціальних робочих органів  і аплікаторів. 

Щоб попередити розмивання гребенів, позеленіння бульб і їх інфікування фітофторою при застосуванні зрошення та при вирощуванні інтенсивних багато- та великобульбових сортів доцільно проводити повторне підгортання рослин, яке повинно забезпечити формування високих і широких трапецієподібних гребенів (висотою близько 27 см, в обхваті 96 см).

Наголошують, що при  максимальному поєднанні технологічних операцій за один прохід формування гребенів проводять одночасно з посадкою. Такий підхід економить пальне, запобігає проблемам з можливим вирізанням бульб гребенеутворювачем, забезпечує  менше ущільнення ґрунту колесами трактора. Але він вимагає використання потужного трактора (біля 300 к.с.) , ідеальної підготовки і структури ґрунту, максимально-ефективного гербіцидного захисту, не дозволяє подальше внесення і заробки  в гребні мінеральних добрив.

Читайте також: Названо найкращий спосіб обробітку ґрунту для садіння картоплі