Спеціаліст розповів, як підібрати сорти лохини
Сорт підбирається, по-перше, залежно від бізнес-моделі – чи працює фермер на свіжий ринок, чи на експорт, чи на внутрішнього споживача, чи на переробку. По-друге – від географії господарства, а саме – де воно розташоване.
Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Дмитро Гончарук, співзасновник розсадника «Фруктовий Сад АТ» (Київська обл.).
За словами спеціаліста, для Півдня України кращі ранні сорти: Дюк, Река, Спартан — це те що треба. На Заході через кілька років Дюк, Спартан не будуть уже конкурентними, якщо йдеться за заробіток на ранній ягоді. Пізні сорти для Півночі, Заходу – теж не дуже годяться.
«Якщо посадити Еліот біля Шацька на Волині, можна взагалі не отримати врожаю – його можуть згубити осінні приморозки й недостатня кількість теплих днів. Про Аврору я взагалі мовчу», – навів приклади Дмитро Гончарук.
Він зазначив, що ідеальним сортом для переробки є Река, придатний для збирання комбайном.
«Якщо вибирати сорти для присадибної ділянки, тут Река також буде номером першим — за смаком й ароматом ягоди, – додав спеціаліст. – Однак свіжий ринок його не любить: покупець насамперед купує очима, а в Реки дуже погано тримається наліт. Якщо йдеться про стійкі сорти, які можуть вибачати незначні тимчасові недоліки в кислотності ґрунту, недополив, — це Блю Голд, Блю Кроп, Река та Еліот. Спартан не пробачить перезволоження, Дюк — лужного ґрунту (pH 6)».
Читайте також: Українському ринку лохини є куди рости, – спеціаліст